Menu
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 176
W tym miesiącu: 1928
Wszystkich: 214752
Łączysz się z
Twój komputer:
ec2-100-28-227-63.compute-1.amazonaws.com (100.28.227.63)
Admin

Poważny błąd jądra linuksa

W związku z upublicznieniem w dniu wczorajszym poważnego błędu jądra linuksa informujemy, 
że w dniu dzisiejszym wszystkie nasze serwery otrzymały niezbędną aktualizację i zostały zabezpieczone
przed ewentualnymi atakami. Szczegóły techniczne dostępne są pod adresem: http://perception-point.io/2016/01/14/analysis-and-exploitation-of-a-linux-kernel-vulnerability-cve-2016-0728/ Planowany restart serwera:

W związku z koniecznością przeładowania jądra systemu, serwery zostaną zrestartowane w dniu 2016.01.20 po godzinie 21.00.

Przerwa w działaniu usługi nie powinna potrwać dłużej niż 10-15 minut.
Admin

Prace serwisowe Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Krasińskiego 5

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2015.10.29 (czwartek) nastapi przerwa w dostawie prądu do budynku przy ulicy Krasińskiego 5. Przerwa związana jest z pracami serwisowymi wykonywanymi przez Śródmiejską Spółdzielnię Mieszkaniową

Modernizacja linku do Słowackiego 9

W dniu dzisiejszym została nieznacznie zmieniona infrastruktura naszej sieci. Modernizacji został poddany link swiatłowodowy do budynku przy ulicy Słowackiego 9, dzięki czemu teraz prędkość dosyłowa Internetu do budynku wzrosła z 100 Mb/s do prędkości 1Gb/s.

WB

Awaria łącz światłowodowych na Śląsku

W dniu dzisiejszym (7.04.2013) o godz. 13:36 wystąpiło rozłączenie jednego z naszych łącz od dostawców (ATM).

komunikat z godz: 17.05

"informujemy, ze nastapilo przeciecie swiatlowodu na trasie Katowice - Tarnowskie Gory. Awaria ma charakter globalny i dotyczy duzej grupy operatorow sieci. Czas jej usuniecia nadal pozostaje nieznany."

komunikat z godz: 17:32
"informujemy, ze przyczyna awarii jest dewastacja kanalizacji technicznej w Bytomiu. Ekipy naprawcze sa juz na miejscu. Czas usuniecia awarii szacuje sie na 4h jednak moze sie on wydluzyc ze zwgledu na skale problemu."

Całość ruchu w naszej sieci automatycznie kierowana jest innymi łączami wychodzącymi (posiadamy pełną redundancję zapewniając kilkakrotne przekroczenie ilości potrzebnego pasma w naszej sieci), zatem nie obserujemy utrudnień w naszej sieci.

administrator

Problemy operatora hostingowego OVH

W dniu 12 września 2012 od rana występują problemy z połączeniem na styku operatorów krajowych: GTS<>OVH. Skutkiem czego strony www znajdujące się w serwerowniach OVH we Francji są niedostępne z części sieci.

Oficjalny komunikat OVH brzmi:

Typ zgłoszenia: nagła usterka
Kategoria: cała sieć

Wystąpił problem z routingiem GTS AS 8246. Jest to związane z pracami w PLIX-ie wykonywanymi w nocy. Wprowadziliśmy tymczasowe zmiany, aby przekierować ruch przez Frankfurt. Sprawdzamy przyczyny problemu.

ok godziny 12:44 komunkat się zmienił:

Odnaleźliśmy nieprawidłową konfigurację na nowym routerze var-5-6k. Konfiguracja ta spowodowała konflikt z łączami var-1<>fra-1/5. Problem dotyczył routingu z GTS z powodu jednoczesnego peeringu z tym AS w DEC-IX we Frankfurcie i w PLIX w Warszawie.

o godzinie 14:41 kolejny komunkat:

Problem ponownie się pojawił. Problem nie jest związany z konfiguracją. Dotyczy on tylko ruchu GTS > OVH przez PLIX. Skontaktowaliśmy się z GTS, aby wspólnie z nimi rozwiązać problem.

W naszej sieci równiez występuje ten problem. Monitorujemy go i reagujemy, zmieniając trasy routingu BGP do operatora OVH przez innych operatorów niż GTS. Aktualnie mamy routing puszczony przez operatora ATM u którego usterka nie występuje. Strony hostowane w serwerowni OVH we Frncji powinny wczytywać się poprawnie.

admin

Prace planowane u jednego z dostawców

Informujemy, ze w dniu 13.12.2011 w godzinach 00:00 - 00:15 odbeda sie prace modernizacyjne w sieci naszego poddostawcy, w wyniku ktorych wystapi przerwa w dzialaniu jednego z naszych łącz. Całośc ruchu zostanie automatycznie przeniesiona na inne łącza. Przerwa nie powinna być zauważalna dla Klientów naszej sieci.